Anasayfa Sıkça Sorulan Sorular Yangın YANGIN SÖNDÜRME CİHAZI ALIRKEN BİLİNMESİ GEREKENLER

Kimler Sitede

Şu anda 11 konuk çevrimiçi

IP ADRESİNİZ

IP Address Lookup
IP Address

YANGIN SÖNDÜRME CİHAZI ALIRKEN BİLİNMESİ GEREKENLER PDF Yazdır e-Posta

CİHAZ ALIRKEN

* İLGİLİ STANDARTLARA GÖRE ÜRETİLDİĞİ
*CİHAZIN ORJİNAL BİR CİHAZ OLDUĞU
*CİHAZI SATAN KURULUŞUN SATIŞ SONRASI HİZMET VERİP VEREMEYECEĞİ,
*CİHAZIN DOLU OLUP OLMADIĞI (MANOMETRE KONTROLÜ VE TARTISI)
*ELEKTRİKSEL İLETKENLİĞİ
*ETKİ ARALIĞI
*ZEHİRLİLİK DURUMU

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN ÖNEMLİ UNSURLARDIR.

 

KALİTELİ CİHAZ UCUZ VE KORSAN CİHAZ
Sac gövde üzerinde üretici firma ismi,üretim tarihi , seri nosu ve  TSE  işareti görülür. Sac üzerindeki isim, etiket üzerindeki isim ve mühür üzerindeki isim aynı olur. Sac gövde üreticisi farklı firmadır ,mühür farklı firmadır.Etiket farklı firmadır. Gövde üzerindeki TSE işareti tartışılır. Bu cihaz kesinlikle korsan cihazdır.
Kaliteli bir gövde 2 mm çelik sacdan imal edilir  ve gövde bilya bonbardımanı ile yüzey temizliğinden sonra  korozyona karşı  koruma sağlaması için ,  fosfat banyosundan geçirilir. Ucuz bir gövde 1 veya 1.2 mm  ham sacdan üretilir. Sağlıklı bir tartı ile bu durum görülebilir. Boya öncesi fosfat banyosu yaptırılmadığından birkaç yıl sonra boya dökülmeye başlar.
Gövde fırın  boya ile boyanır Pistole (püskürtme) boya ile boyanır
Manometre gövde ve göstergesi prinç ten Camı,kırılmaz makrolondan,kadranı UV ışıklarına dayanıklı folyodandır. Manometre gövdesi dökümden.camı plastik malzemeden üretilmiştir.
Tetik tertibatı  paslanmaz prinçten üretilir ve yasal  işareti mevcuttur.TSE veya CE işareti gibi. Sarı döküm malzemeden üretilir çoğunlukla işaretsizdir.
Cihaz içerisine şarj edilen kimyasal toz yüksek kalitelidir.Monoamonyum oranı en az % 40 tır. Genellikle ucuz kalitesiz ve kontrolü olmayan tozlar şarj edilmiştir .